Jachta

Ar tikite meile iš pirmo žvilgsnio? Nu o jei ne iš pirmo, iš antro, iš trečio? Simpatija ir susižavėjimu, kuris, dabar man žiūrint atgal į praeitį, buvo nuo pat pirmųjų žvilgsnių,  prisilietimų, nuo šiurpuliukų bėgiojančių po kūną, bandant susigaudyti, kas čia tokio nerealaus dabar vyksta. O vyko 2013 metų rugsėjo pačioje pradžioje pasiruošimas mano, ko gero, pirmam tikrai kruiziniam plaukimui į jūrą. Tikslas buvo keturias paras praleisti jūroje ir plaukti ten, kur palankiausi vėjai pučia.
Didelis patogus katamaranas
Ne vieta ir ne laikas pasakoti apie tą plaukimą (apie jį kada suguls atskira istorija). Šiandien aš apie dailių linijų dviejų korpusų (katamaranas) burinę prancūzaitę, kurios kilimas yra iš garsios Fountaine Pajot giminės, jos brolius ir seses visi gražiai vadina Mahe 36, o per jos krikštynas, dūžtant šampano buteliui ir tykštant šampano purslams buvo suteiktas Gaia vardas (Gaja (Γαία) graikų mitologijoje – Žemės personifikacija – Motina Žemė).

Laivė gimė 2013 metais. Jai buvo lemta užaugti iki 10,98 metro ilgio ir 5,9 metro pločio. Giliausia vieta po vandeniu yra 1.13 metro.

Erdvus kokpitas, į kurį iš kajutkompanijos patenkama per dvigubas slankiojamas duris
Jos pagrindinė ir mėgiamiausia varomoji jėga yra dvi burės: grotas ir genuja. Kai reikia susidraugauti su ne itin palankiu vėju, į pagalbą ateina du Volvo Penta po 20 arklio galių dyzeliniai varikliai.
Gaia labai mylima ir prižiūrima. Ji turi viską, ko reikia trumpam ar ilgam komfortiškam plaukimui. Pradedant visom reikalingom šiuolaikinėm saugumo priemonėm, buičiai ir normaliam gyvenimui reikalingais rakandais, švaros ir tvarkos užtikrinimo inventoriumi, baigiant gumine valtele su 10 arklio galių varikliu, su kuria galima priplaukti ten, kur tik širdis geidžia. Plaukimo metu turime karštą vandenį, galima nusiprausti lauko ar vidaus dušuose, dešinėje pusėje priekyje yra erdvi tualeto ir dušo patalpa.
Katamarano planas
Gražuolė turi tris miegamas kajutes. Vienoje iš jų ilsisi kapitonas, kitos dvi yra skirtos keturiems svečiams priimti su nakvyne. Jūsų patogumui bus paruošta švari patalynė, rankšluosčiai, jei bus vėsu, visose kajutėse yra atskirai reguliuojama šildymo sistema.
Dešinės pusės galinė kajutė
Yra didelis šaldytuvas, viryklė, orkaitė, labai patogus kambuzas (virtuvė) maisto ruošai ilgesniuose plaukimuose.
Jachta išsiskiria erdvia kajutkompanija (salonu viduje), kur sėdint viduje prie stalo galėsite grožėtis vaizdais beveik 360 laipsnių aplinkui. Jei norite būti lauke, žengę kelis žingsnius pro dvigubas stumdomas duris jau būsite lauke, kur patogiai įsitaisyti vietos ras kiekvienas.
Erdvi kajutkompanija
Visų svečių mėgiamiausia vieta yra batutas priekyje jachtos, t.y. tinklas ištemptas tarp dviejų korpusų. Taip nuostabu yra gulint ant jo stebėti kaip jachta skrodžia vandenis, priiminėti saulės vonias, ar naktį stebėti žvaigždes ir žvaigždynus, laukti, kol pamatysi ją krentančią, kad spėtum sugalvoti norą… NORIU PLAUKTI…
Batutas – mėgiamiausia visų vieta laivėje