Gran Kanarija: patirtis, patyrimai ir patarimai (I dalis)

Šiandien blogas ne visai apie buriavimą, bet apie su tuo šiek tiek susijusius dalykus. Šiandien rašau apie Kanarus, savo patyrimus ir kur man jie paliko didžiausią įspūdį. 

Truputėlis tikslumo: Gran Kanarijos saloje, šalia Las Palmas miesto esu nuo praeitų metų lapkričio 12 dienos. Jachta stovėjo las Palmas Muele Deportivo Marinoje (apie mariną dar pasidalinsiu informacija), o mes gyvenom name, apie 500 metrų aukštyje virš jūros lygio apie 15 kilometrų keliu nuo tos vietos, kur ilsėdavosi mūsų jachta.
Į jachtą važinėjimas vykdavo naudojantis viešojo transporto paslaugomis. Iš pradžių stebino ir truputėlį nejauku buvo matant, kaip siauromis kalnų gatvelėmis greitai vinguriuoja  autobusai ir kokiais minimaliais atstumais prasilenkinėja su kitais autobusais ar kliūtimis. Bet po kurio laiko pripranti ir tiesiog mėgaujiesi nuostabiais vaizdais skriejančiais pro šalį. Autobusų vairuotojai nežinau kokią vairavimo mokyklą baigę, bet jie savo darbą dirba tobulai.
Viešasis transportas čia sudėliotas labai gerai. Kas patiko, kad visi dienos laikai yra tie patys. Pavyzdžiui žinau vieno autobuso du skaičius: 05 ir 35, kito autobuso 22 ir 52 ir žinau pro mano namus važiuojančių dviejų autobusų visus dienos grafiką. Paprasčiau ir būti negali. Aišku nuo studentavimo laikų Kaune daug vandens pro jachtos bortą nutekėjo, gal kas ir Lietuvoje yra pasikeitę į gerą su viešu transportu, bet pagal mano turimą informaciją Lietuvoje su grafikais yra tragedija. Pataisykit mane, jei esu neteisus ir kas nors jau pasikeitė į gerą pusę.
Visus autobusų maršrutus laisvai gausite Google maps savo išmaniajame telefone užsidėję tašką kur norite nuvykti ir paprašę, kad jums suplanuotų maršrutą keliaujant viešuoju transportu. Per mano lengvą praktiką klaidų nebuvo. Į ką patariu atkreipti dėmesį, kad Las Palmas mieste yra dvi autobusų stotys: San Telmo ir Santa Catalina. Dvi didelės autobusų stotys esančios skirtinguose miesto galuose ir tarp kurių atstumas yra apie 5 kilometrai. Pro mano namus važiuojantys autobusai vienas važiavo į San Telmo, kitas į Santa Catalina. Nežinau, kodėl jums tai rašau, bet iš Aerouosto irgi yra puikus susisiekimas viešuoju transportu. Įsėdate į autobusą, 15 minučių ir esate Las Palmas San Telmo autobusų stotyje. Iš ten jau važiuokite taksi, jei labai reikia.
Kodėl mes negyvenome jachtoje? Aš čia buvau su visa savo šeima, kurios didžiausias aktyvistas yra mano 2,5 metų padūkėlis. Jis apie švarą ir tvarką turi savo unikalų supratimą ir tą savo supratimą ir tvarką gina visomis įmanomomis priemonėmis ir metodais. Dėl to atvykstantiems žmonėms į jachtą palaikyti norimo lygio tvarkos palaikyti nepavyksta, todėl buvo priimtas toks sprendimas. Nepaisant to, jaunasis kapitono padėjėjas jachtoje per šią žiemą praleido daugiau laiko už daugumą dabar šį straipsnį skaitančių žmonių. Vargšas vaikas, kai su tėvais nepasiseka. Sėdėtų sau namie žiemą, žiūrėtų televizorių, dabar visokios jachtos, jėgos aitvarai ir kitokie trankymaisi po svietą.
Straipsnio pradinė mintis buvo apie mano įspūdžius iš buvimo Kanaruose, gal pavyks sudėlioti patarimus kitiems atvykstantiems.
Mobilus ryšys:skambučiams priėmiau sprendimą ir toliau naudotis lietuviškų operatorių teikiamomis paslaugomis. Sudėjau naujos kortelės kainą, kad reikės naujos kortelės ir tam telefono (nes lietuviškos kortelės išjungti nenoriu), pagrindinis šnekėjimas gaunasi su Lietuva ir gavosi, kad nieko nekeičiau. Pasiėmiau tik kortelę internetui su išankstiniu apmokėjimu, kurį naudojau savo planšetėje. Iš pradžių pasiėmiau vieną Lycamobile, nes atrodė kaina mažesnė ir duomenų daugiau. Bet interneto greitis yra 3G, kokybė tragiška, o klientų aptarnavimas išviso neegzistuoja. Todėl po dviejų mėnesių kankynės pasikeičiau kortelę į Orange, tai jausmas, kaip iš zaparožiečio būčiau į prabangų automobilį įsėdęs.
Šie metai man buvo labai įdomūs ir gausūs savo naujomis patirtimis. Ypač daug buriavimo, lyginant su praėjusiais metais, naujos praktikos ir patirtis jachtų priežiūroje. Daug skaidraus žydro vandens, palmių ir t.t. Bet yra keli dalykai, ko atvykdamas čia visiškai nesitikėjau. Dėl ko esu smarkiai sužavėtas ir ko čia atvykdamas visiškai nesitikėjau.
Pirmas iš jų tai yra vaikai ir požiūris į vaikus. Tai yra kažkas fantastiško. Trūksta žodžių nusakyti visam šiam gėriui. Mano sūnus Audenis čia buvo totali žvaigždė, o kai dar pamokiau jį mojuoti tetoms, tai jums reikėtų pamatyti tetų ir dėdžių reakcijų. Kartą jį pardavėja mūsų vietiniam markete vaikėsi po parduotuvę ir ispaniškai jo išsiprašė, kad jis jai į žandą duotų bučkį.
Einant miestu mano vaikis pamojavo pro šalį važiuojantiems policijos pareigūnams. Jie atmojavo atgal ir dar įjungė švyturėlius. Kad jūs būtumėt matę mano vaikino laimę ir džiaugsmą. Nežinau vaikiškos laimės matavimo vienetų, bet tai buvo totaliai virš mano suvokimo ribų. Ir taip ant kiekvieno žingsnio. Ir tokių istorijų galiu pripasakoti daugybę. Daugiau apie tai mano vloge:
Pažadu dar pagvildenti gyvenimo Gran Kanarijoje ypatumus.
Jei turite klausimų, prašom nesikuklinti, juos užduoti ir aš pasistengsiu į juos atsakyti.

2 Comments

  1. Reply
    Rasa

    Smagu skaityti

  2. Reply
    Marius

    Kokios kainos, marinos ir būsto nuomos? Ar maistas brangus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *