Švara laive

Kiekvienas gerbiantis savo laivę laivininkas rūpinasi, kad jo laivė būtų švari, tvarkinga, techniškai viskas veiktų. Kaip sakydavo Steponas Kudzevičius: „kiekvienas ginklas jachtoje privalo būti išvalytas, suteptas ir nuolat paruoštas kovai“. Aišku kas yra pagarba sau, pagarba laivei, kas yra švara, supratimas koks švaros lygis jau tenkina laivininką, ar kaip ja rūpintis laive, kiekvienas turime atskirą supratimą.

Tuo įsitikinau prižiūrėdamas ir dirbdamas su Gosail jachtomis. Vieni parplaukdavo su tokio tvarkingumo jachtomis, tarsi jos net nebūtų plauktos. Kiti sugebėdavo parplaukti su tokiu jovalu, purvo sluoksniu ir smarve, kad ilgai, oi ilgai paskui reikdavo jachtą kuopti, valyti ir vėdinti, kad sugrįžtu jachtos prekinė išvaizda.
Ruošiant sezonui prieš ir po valymo
Atplaukus į Las Palmas mariną šalia mūsų stovėjo vokietis senukas su savo ko gero apie 9 metrų jachta. Kompaneiskas, komunikabilus iki negalėjimo, kiek jis moka kalbų, laisvai su visais randa bendrą kalbą, bet tuo pačiu visiškai paplaukęs irba išplaukęs. Buriuoja vienas ir sakėsi ruošiasi apie 20 kartą kirsti Atlanto vandenyną. Vienas! Bet kad Jūs būtumėt matę kokio baisumo buvo jo jachta! Aš taip apleistos aktyviai naudojamos jachtos nebuvau matęs, techninis jos stovis irgi apverktinas, o ir pats senukas vaikščiodavo pyšinas iki ausų. Padėjau aš jam dar keliuose techniniuose darbuose ir gruodžio vidury jis išplaukė per Atlantą.
Sėdžiu dabar ir galvoju, kiek aš valandų esu praleidęs valydamas ir plaudamas laives? Manau nemažas skaičius gautųsi. Jeigu visuose valymuose būčiau dalyvavęs su dabartiniu žinojimu, manau ta valymų trukmė gerokai sutrumpėtų.
Būdamas kanaruose, viename ūkinių prekių prekybos centre, laivinių prekių skyriuje apžiūrinėdamas ką jie turi pardavime (ko gero čia daugumos laivininkų hobis eiti pasivaikščioti po jachtines parduotuves) atkreipiau dėmesį į vieną naujieną, ko nesu išbandęs. Iš pradžių žiūrėjau labai skeptiškai, bet kai panaudojau, man akys ant kaktos iššoko, žandikaulis atvipo, iš džiaugsmo šokinėjau ir negalėjau atsistebėti, kad taip gali būti išviso. Savo atradimo testavimą ir demonstraciją rasite šiame video:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *