Kaip pratinti savo antrą pusę buriuoti?

 Turbūt viena opiausių ir sudėtingiausių temų susijusių su buriavimu yra kaip pratinti savo antrą pusę buriuoti? Kaip dažniausiai nutinka, vaikinas ar vyras smarkiai buriuoja, dalyvauja varžybose, tada atsiranda antra pusė nesusijusi su buriavimu ir laikui bėgant nutinka tikėtinai vienas iš trijų variantų: smarkuolis visiškai dingsta iš buriavimo padangės, arba smarkuolis toliau buriuoja kol antra pusė nekelia kojos į jachtą, arba smarkuolis su savo antra puse toliau ilgai ir laimingai buriuoja.
Ar rastumėte pavyzdžių iš savo pažįstamų rato tinkančių konkrečiam iš trijų variantų? Aš randu ir ne po vieną. Aišku man kaip buriuotojui liūdna, kai antra pusė geba taip paveikti buriuotoją, kad jis atsisako šio malonumo. Lieka tik tikėtis, kad laikas sustatys atgal viską į savas vietas ir kad buriuotojas toliau buriuos.
Antras variantas, kada antra pusė taip ir lieka ant kranto, man atrodo pats sudėtingiausias ir kebliausias. Gerai, jeigu santykiuose įsivyrauja harmonija, antra pusė supranta buriuotojo hobio svarbą gyvenime, ji randa kaip praleisti daug laisvo laiko savaitgaliais, jai nesvarbu kokią šeimos biudžeto dalį suėda buriavimas. Skamba kaip svajonė? Dažniausiai taip ir yra. Šioje vietoje yra užprogramuotas konfliktas ir tik laiko klausimas, kada jis sprogs visu savo gražumu.
Šioje vietoje iš esmės gali išgelbėti tik vienas dalykas, tai yra, kad antra pusė pradės buriuoti su jumis. Kaip man priversti savo draugę buriuoti? Ji net nekelia kojos į jachtą po paskutinio plaukimo! Nerašyk tokių baisių straipsnių, ką reiks ištverti jachtoje, jei norėsi buriuoti, nes mano draugė niekada nesutiks su manimi buriuoti!
Ai aš net nesiūlau plaukti, nes žinau, kad vis tiek nesutiks.
Šioj vietoj noriu pasidalinti sava patirtimi apie tai, kaip aš pratinau savo žmoną prie buriavimo. Ir iš karto prisipažįstu, kad šioj vietoj aš dariau klaidų ir dėkui seniui, kad jis man leido jas atitaisyti.
Dar pradėdamas plaukioti su klientais po Kuršių marias ir Baltijos jūrą pastebėjau, kad pas žmones yra labai skirtingas supratimas, kaip idealų buriavimą klientai įsivaizduoja ir kaip klientai nori, kad jis vyktų.
Pirma mano rekomendacija pratinant savo antrą pusę prie buriavimo yra pamiršti visą savo smarkumą, pavarymus kaip geriausiai moku prie pakankamai rimtų oro sąlygų, norint pasirodyti, koks tu kietas. Tai yra tiesus kelias į tai, kad antra pusė daugiau nesės į jachtą. Netikit? Pabandykit, jeigu toks yra jūsų tikslas.
Mano pirmas plaukimas su žmona buvo jachtos pervarymas iš Klaipėdos į Nidą visiškai ramiu oru, visą kelią motoravau. Buvo tik vienas nesklandumas, kad bandydamas pamandravoti kirtau kampą, apiplaukinėjau vieną boją ne iš tos pusės, truputėlį sėdau ant sekliaus, bet greitai nusiėmiau ir plaukėm toliau. Viskas atrodo truko tik akimirką. Ir mano pirma klaida buvo, kad aš nepastebėjau, kaip stipriai išsigando mano būsima žmonytė ir tam visiškai neskyriau dėmesio, nes galvojau, kad taigi čia nieko nebuvo. Aš tada dar nežinojau, kaip stipriai ji bijo laivų ir plaukti su jais ir kiek jai kainavo pastangų su manimi išplaukti. O iš jos ašarų (taip, ji tiek išsigando, kad apsiverkė), aš sugebėjau tik pasijuokti. Taigi nieko nebuvo! Ko čia verkti?
Antras patarimas, labai smulkiai ir aiškiai išsiaiškink, kokios yra malonumą teikiančio plaukimo tolerancijos ribos. Kas yra viskas gerai, o kas jau yra baisu. Ir privalai padaryti viską, kad baisumo ribos neperženktum.
Antras grėblys ant kurio lipau su savo žmonytės pratinimu prie buriavimo, kad antram plaukimui ir pratinimuisi prie buriavimo, kartu mes išplaukėm į Paršelio regatą. Startas, laviruotė, daug veiksmo, daug komandų ir bėgiojimų nuo borto ant borto, daug jachtų aplinkui, su viena iš jų prasilenkta milimetrais. Galit įsivaizduoti kuo tai baigiasi? Tai buvo didžiausia mano klaida, kurią aš dar ir dabar atitaisinėju.
Trečias patarimas, prieš plaukimą labai aiškiai informuok apie oro sąlygas, kaip atrodys plaukimas. Jei yra didelė tikimybė, kad bus peržengtos baisumo ribos, būtinai tai pasakyk.
Po pastarojo savo išsišokimo visada sakau apie galimybę plaukti, tarkim bus ramu, motoruosim.
Šioj vietoj aš net nesidroviu pasakyti, kad bus ne tokios geros oro sąlygos, morda, reiks laviruoti, didelė lietaus tikimybė, tau didelio malonumo nebus. Ir palieku sprendimą priimti pačiai žmonytei, nori ji plaukti ar geriau likti ant kranto.
Šiandien mano žmonytė jau drąsiau buriuoja su manimi. Jau yra užsiminusi, kad gal būt visai įdomu būtų suplaukti regatoje. Kartu su mumis plaukia ir mūsų dviejų su puse metų jaunasis kapitono padėjėjas. Jie prie savo plaukiojimo rajonų Kuršių marios ir Baltijos jūra gali pridėti ir Atlanto vandenyną. Tiesa, mano žmonytė jachtoje yra dėl grožio. Ji nenori, o aš jos neverčiu nei virves tampyti, nei jachtos vairuoti. Man yra didelis džiaugsmas jau vien tai, kad ji plaukia su manimi. Per visą šią mano patirtį mano pagrindinis tikslas, su kuo aš beplaukčiau jachta, yra, kad žmogus po plaukimo su manimi norėtų plaukti dar kartą (tebūnie tai ketvirtas patarimas).
O penktas patarimas, kad būkit kantrūs. Neverskit daryti žmogaus, ko jis nenori daryti. Gerokai ankstesnis rifavimasis, nei plaukiant su draugais, motoravimas, kai dar galėtum smagiai laviruoti, nevaikyti žmogaus, jei jis nenori būti vaikomas.
Jei laikysitės šių mano patarimų yra didelė tikimybė, kad jūsų antra pusė su jumis buriuos. Manau didžiausias prizas ir apdovanojimas ir apdovanojimas už jūsų kantrybę, bus kartu po burėmis praleistas laikas.

3 Comments

 1. Reply
  Rokas Arbušis

  how get a good crew member? marry one.

 2. Reply
  gramas

  Per pirmą plaukimą Kuršmarėse mūsų pirmąja vos įsigyta jachta, žmona primigo kajutėj, bet po kurio laiko iš ten išgirdau įtartinai ramų klausimą „ar čia turi būti šitiek vandens?“ . Nesandariai užsuktas gėlo vandens bako liukas… Ir nieko, nors visko yra nutikę, jau daug metų buriuoja, stipriai užsupa tik pirmai parai ją, bet dažnokai su autopilotu varžosi kam vairuoti, ir entuziazmo vis dar prūdais… Matyt, pasisekė man. Net jei moteris laive virvių netampo – ji tikrai ne vien dėl grožio. Kiek vienutininkų Viduržemiuos ir Atlante teko pakalbinti – visi mieliau su moterimi plauktų, nei po vieną.

  1. Reply
   bronius Post author

   Man mano moteris laive yra dėl ramumo širdies. Su daug kompanijų plaukta, smagių ir nelabai, bet plaukimas dviese su savo gyvenimo moterimi turi to, ko niekas kitas negali duoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *