Su Laisvės gynėjų diena!

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Daugelis karų, nesutarimų, ginčų kildavo ir tebekyla būtent dėl noro apriboti ar visiškai panaikinti laisvę. Viena didžiausių bausmių žmogui – laisvės atėmimas, nes, prarasdamas laisvę, asmuo tarsi netenka ir savo galių, savo balso, savojo „aš“. Netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti. Vergija ne tik žemina tautos vardą, bet menkina jos valią ir dvasią. Lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Mes šiandien lenkiame prieš juos galvas ir, gėrėdamiesi jų žygiais, visam pasauliui skelbiame: niekada nebevergausime ir visomis jėgomis ginsime Tėvynės laisvę.“ – citata iš http://day.lt/straipsniai/laisves_gyneju_diena
Aš prisimenu kodėl mes esam laisvi.
Turėjau garbės buriuoti su iškiliu buriuotoju, legendinės burinės jachtos, apiplaukusios pasaulį, Lietuva kapitonu, iškeliavusiu jau į amžinus vėjų, bangų ir burių tolius, Steponu Kudzevičiumi.
Kartą vieną jis uždavė klausimą kai šnekėjom apie laikus prie ruso, kam buvo arčiau jūra: klaipėdiečiams ar vilniečiams? Neilgai pagalvojus, bandant suprasti, kur čia šuo pakastas jis atsakė, kad: vilniečiams jūra buvo dvigubai arčiau! Kodėl? Nes norint išplaukti jachta į jūrą reikėjo su visos įgulos dokumentais vykti į Vilnių ir ten gauti rusiško saugumo palaiminimą plaukti.
Būdamas šiuo metu saulėtuose Kanaruose esu visa širdimi su visais Lietuviais. Man ši tragiška diena yra laisvės simbolis. Laisvės būti laisvos ir nepriklausomos respublikos piliečiu. Laisvės kloti savo savo gyvenimą taip, kaip aš noriu. Laisvės kelti bures ir nustatyti savo laivės kursą ten, kur mano širdis trokšta.
Su Laisvės gynėjų diena, mieli mano blogo skaitytojai, vėjo sesės ir broliai!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *