Buriavimo rūšys arba koks buriavimas Jums patinka labiausiai?

Šiandien nusprendžiau panagrinėti temą, kokios iš esmės mano supratimu yra buriavimo rūšys ir kokie ypatumai po šiomis rūšimis slypi. Dažnai su tuo susiduriu, kad žmonės kurie nėra labiau susipažinę su buriavimu labai dažnai galvoja, kad yra tik vienas buriavimo būdas ir jis labai artimas varžybiniam. Kad būtų geriau suprantama pradedantiesiem buriuotojam, lyginsiu su automobilio kelione iš taško A į tašką B.

Taigi pradedame nuo varžybų su burinėmis laivėmis. Jų ant svieto vyksta labai daug ir pačių įvairiausių. Lyginant su automobiliais, tai galima su kartingu vietiniame kartodrome sukti ratus, kiti sėda į galingesnius automobilius ir suka ratus žiedinėse varžybose, treti važiuoja ralio, bekelės, ar vienose žymiausių ir ekstremaliausių pasaulyje Dakaro ralyje.

Buriavime atitikmenų galima rasti labai daug. Kartingas ir kartodromas – tai varžybos, kai treneris ar teisėjas sužymi plūdurais distanciją ir visi treniruočių ar varžybų dalyviai plaukia tą distanciją n kartų pagal iš anksto susitartas taisykles. Tokio tipo varžybos vyksta nuo pačių mažiausių vienviečių laivių pritaikytų vaikams ar suaugusiems iki didelių monotipinių klasių, kur dideles jachtas valdo didelės patyrusios komandos.
11dfe23a1d9003cec6fb1b0302b122b6.jpg
Vyksta ir ralio varžybos, kai varžybų dalyviai plaukia ilgas distancijas, labai dažnai skirtingomis jachtomis ir šios varžybos pagal plaukiamos distancijos ilgį gali trukti nuo dienos plaukimo, iki kelių parų ar savaičių. Šiose varžybose labai dažnai skiriasi jachtų modeliai ir greičiai, tai ten dar prieš startą jie visaip matuojasi pas ką ilgesnis (korpuso ilgis), pas ką aukštesnis (stiebas) ir burių plotas, atlieka dar ten begales matavimų, skaičiavimų ir įsiveda dažniausiai tik sportiniams buriotojams suprantamus koeficientus, pagal juos skirstosi į grupes ir t.t. Pasaka be galo. Skirtingai nuo kartodrominio buriavimo, kur jei finišavai pirmas, tai ir esi pirmas, čia po finišo teisėjai dar skaičiuoja ir įveda laiko korekcijas. Tai reiškia, kad jei ir finišavai pirmas, po laiko korekcijos gali likti ir paskutinis.
FB_IMG_1483497720692.jpg
Vyksta ir Dakaro raliai. Aš šiam tipui priskiriu pačias sudėtingiausias ir labai ilgų distancijų varžybas. Jų distancijos būna tūkstančiais ar dešimtimis tūkstančių kilometrų, jose dalyvauja ekipažai su laivėmis pritaikytomis sudėtingiausioms ir atšiauriausioms sąlygoms. Rimta technika labai rimtų buriuotojų rankose. Kad geriau suprastumėte kaip tai atrodo, štai Jums Video (atsiprašau, dar nemoku savo bloge įkelti video, kad jis būtų paprasčiau peržiūrimas tiesiai šiame lange).
 f0b353ca9b2404b5c7deecbf2cd843b7.jpg
 Kokie varžybų esminiai bruožai? Greitis. Viskas tik dėl greičio. Patogumo tik tiek, kiek reikia būtiniausiems poreikiams patenkinti. Komforto čia ieškoti neverta, nes kur komfortas, ten papildomas svoris, kur papildomas svoris, ten mažesnis greitis. Lenktyniniuose laivuose, kurių ilgis būna 30 metrų ir daugiau, net klampės (įrenginys švartavimosi virvei tvirtinti laive) yra prabangos daiktas. Įgulos čia renkasi ne ilsėtis, tad parūkymai, pavalgymai ar gamtiniai reikalai atliekami tik tada, jei tai nekenkia greičiui. Teko sutikti ne vieną žmogų, kurie pradėjo pažintį su buriavimu nuo šios srities ir po pirmo karto priėmė sprendimą, kad buriavimas yra ne jam. Bet tai toli gražu ne visas buriavimas.

Sekanti buriavimo rūšis, tai yra delivery. Naudoju šį anglišką terminą, nes jį naudoja ir lietuvos buriuotojai.  Neišsirenku, kuris lietuviškas žodis labiausiai tiktų? Tiesiogiai verčiant yra arba pristatymas, arba atgabenimas, arba gimdymas. Taip, delivery metu kartais ir tenka gimdyti, kai oro sąlygos su Seniu priešakyje nenori sutikti su delivery užsakovo pageidavimais ir kai esi įspraustas į laiko rėmus.

ff5a7ae2fc3961e70718bb4311e74e6a.jpg
Čia yra kelionė automobiliu tarkim iš Klaipėdos į Vilnių. Ieškai trumpiausio ir greičiausio maršruto ir spaudi. Jei laikas riboja, nestoji niekur nei kavos atsigerti, nes miegas ima, nei į tualetą nueiti, nes x valandą turi būti vietoje. Užėjo pūga, matomumas 10 metrų, tu vistiek važiuoji. Nes taip reikia. Kartais, būna taip, kad laikas pristatymui tau leidžia sustoti vaizdingose vietose, pasipildyti maisto, ar elementariai pailsėti.
Esminiai plaukimo bruožai: aiškus startas ir finišas, bei laiko tarpas, per kiek laiko turi nuplaukti. Visa orientacija į finišą, turistaujama ir poilsiaujama tik tada, jei leidžia terminai, plaukiama jei tik leidžia oro sąlygos.
eeb0c3df0a1c4cf75cde5cba05c45185.jpg

Kruizinimas. Čia mano mėgiamiausias plaukimas ir mažiausiai lietuvių atrasta sritis.

Čia galima sulyginti su keliavimu su nameliu ant ratų. Kruizeriai, kaip katinai, plaukia kur nori, kada nori, jei nori. Kruizeriui nieko keisto pasilikti dar vienai nakčiai patikusioje inkaruotėje. Čia esi pats sau šeimininkas. Labai dažnai kruizeriai keliauja mažomis įgulomis, šeimomis. Laivės pritaikytos porai, galbūt vaikams ar keliems trumpam atvykusiems draugams. Laivėse viskas daroma patogumui, didinama autonomija, valdymas pritaikytas taip, kad gali vienas įgulos narys atlikti visus reikalingus darbus. Dažnas turistas mėgsta inkaruotes, nes tai dažniausiai tik uostų prieigose būna mokama paslauga, kainuojanti labai nedaug, lyginant su stovėjimu uosteliuose. Turistai mėgsta ramybę, nuošalias vietas, tad tam puikiai tarnaujasi inkaruotės laukinės gamtos prieglobstyje.
da695a6f8ea35b1ab771f1ea6ecb6c5f.jpg
Kad jūs žinotumėt, kaip mane veža kruizinimas…
Į ką kruizeris labai dažnai kreipia dėmesį plaukdamas laive, tai yra saugus greitis. Jie pažįsta savo laives, jų nelaužo, vengia perkrovų, jas tausoja ir myli. Kiekvienas kruizeris žino, kokį greitį pasiekęs, jis jau mažinsis bures, lėtins plaukimo tempą, nes jis niekur neskuba, mėgaujasi plaukimu ir tobulais vaizdais. Kruizeriui jo laivė yra jo namai su didžiausiu baseinu pasaulyje, kur vaizdas iš svetainės gali būti pakeistas tik šeimininkui to užsimanius.
Čia įkeliu video su nuoroda, kaip gali atrodyti jūsų kruizas.
Koks plaukimo stilius artimiausias tavo būdui?
woman-happiness-sunrise-silhouette-40192.jpeg

1 Comment

  1. Reply
    Plaukimas Kanarai – Klaipėda: atsakymai į užduotus klausimus – comfortsailing.blog

    […] uždavė žmogus, ko gero jau skaitęs straipsnį apie buriavimo rūšis, kurį esu rašęs (jeigu dar jo neskaitėte, jį galima rasti čia). Plaukimo pagrindinis tikslas yra jachtos pervarymas iš taško A į tašką B, jau suplanuotu […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *